Uncategorized

Yana Kayar Kapılar

Yana kayar kapılar, ray sistemi üzerinde kalan tek bir kanat yardımı ile hareket eden bir sistemdir. Günümüzde, yana kayar kapıların kullanımı oldukça genişlemiştir. Otellerden hastanelere, binalardan süpermarketlere kadar her şey bu sistem ile çalışmaktadır.

Yana kayar kapıların tercih edilmesinin en önemli sebebi, hijyen bakımından el değmeden açılabilir olmasıdır. Özellikle sağlık sektöründe çokça kullanılır. Uzaktan kumanda ile de çalışan yana kayar kapıların tüm kontrol sistemleri ile çalışabilmektedir.

Yana Kayar Kapı Motoru

Yana kayar kapı motoru otomatik güvenlik ve kapı sistemlerinin açılıp kapanmasını sağlayan, kapı sisteminin düzgün şekilde çalışmasını sağlayan ana sistemdir. Kapı motorları, otomatik kapı ve güvenlik sistemlerindeki motorlar şekli ile en yaygın olarak kullanılanlardır.

Dayanaklı parçalardan oluşan kapı motorları, kullanım açısından pratik olması ve bakım gerektirmedikleri için çokça tercih edilmektedir. Otomatik sistem ile çalışan yapılardan olan kapı motorları günümüzde daha sık kullanılmaya başlanmıştır. Eski sistemlerdeki kapı motorlarının yerini otomatik kapılar almıştır.

Bunun sebebi, daha kolay kullanımı olduğu için bir de insan gücüne ihtiyaç duyulmadığı içindir. Hem de el ile teması olmadığı için daha hijyeniktir. Ayrıca kapı motorlarının güvenli olması sebebi ile daha fazla tercih edilme sebebi olmuştur. Rahatlıkla tüm otomatik kapılarda kullanılabilen yana kayar kapı motoru, dayanıklı üst kapağı, mekanik parçaları ağır hava şartlarından korumak üzere yapılmıştır.

Yana Kayar Kapı Sistemleri

Yana kayar kapı sistemleri otomatik olarak çalışan sistemlerdir. Yana kayar kapılar, yana doğru açılması sebebi ile kapı motorunun yoğunluk ve kapının ağırlık düzeyine göre seçilmelidir. Kapı ağırlığı azdan çoğa doğru yükselir. Bu sebeple motor gücünün de bu yönde yükselmesi önemlidir.

Yana kayar kapı sistemleri, montajlanan kapı motorları ile hiç zorluk çekmeden açılıp kapanmasını sağlar. Kumanda kilidi ile de çalışma özelliği bulunan sistemin, motor gücü ile çalışması gerçekleşir. Elektrik kesintisi olduğunda ise motor devre dışı bırakılarak, kapının el ile açılması sağlanır. Bahçe kapılarında sistem, oldukça basit motorlar kullanarak kolaylıklar sunmaktadır. Böylelikle insan gücü istemeden, hijyenik kapı sistemlerinden faydalanmak mümkündür.

Yana Kayar Kapı Motoru Montajı

Yana kayar kapı motoru montajı yapılması için kurulum hizmeti alınmalıdır. Motorun gerek montajı ve kurulumu olsun gerekse bağlantı ve diğer detaylar olsun bir profesyonel yardımı alınarak yapılması gerekir. Bu sayede kullanışlı bir sistem gerçekleşmiş olur.

Plastik üst kapak ve alt gövdesi ise alüminyumdan yapılan yana kayar kapı motoru, hava şartlarına karşı elverişli hale getirilmiştir. Yana kayar kapı montajının yapılması için ilk başta motorun monte edileceği yer belirlenir ve o yere sabitlenmesi sağlanır. Krema yerlerin kaynak yaparak sabitleneceği yer seçilir ve kaynatılır.

Daha sonra motorun en verimli çalışma performansının alınacağı durumların ayarlaması yapılır. Motorun bağlantı yerlerinin birleşmesi sağlanır. Sonraki işlem, kumanda algılama işlemleri ve alıcı ayarlamaları gerçekleşir. Sistemin düzgün şekilde çalıştığı test edilir. Daha sonra test kısmında bir sorun yaşanmazsa, kullanıcıya teslim edilir. Bu sayede yana kayar kapı montajı gerçekleşmiş olur.

Yana Kayar Bahçe Kapıları

Yana kayar bahçe kapısı, bina, site, endüstriyel tesis gibi birçok alanda kullanılan güvenli ve sağlam kapılardır. Yana kayar kapı sistemleri otomatik olması sebebi ile, daha rahat imkana kavuşma olanağı bulunur. Profesyonel firmalar, yana kayar kapı montajını ölçü alarak yaparak, belirlenen yere konumlanması sağlanır. Tek ray sistemi ile çalışan bu sistem, kullanım kolaylığı ile çok fazla tercih edilir duruma gelmiştir. Yana kayar kapı sistemi, elektrik kesildiği zaman manuel olarak açılma imkânı sunar.

Her yönden rahatlığı, huzuru, konforu sağlayan  yana kayar kapı sistemleri, güvenlik açısından da çok önemlidir. Otomatik kumanda ile açılan kapılar dışarıdan gelebilecek yabancı şahıslara karşı güvenlik ortamı oluşturacaktır.

Kapı Motoru Parçaları

İnsan hayatında büyük kolaylık, rahatlık ve konfor sağlayan yana kayar kapı sistemleri, kapı motoru sayesinde açılıp kapanması gerçekleşir. Yana kayar kapı motoru parçaları ise, kapı motoru durdurucusu takımı, alt saç, motor kapağı, yedek motor, trafo, motor manuel anahtarı, şifreli panel dekoderi, kontrol ana kart, kontrol ünitesi ve otomatik kapı motoru dişlisinden oluşarak çalışması gerçekleşir. Bu parçalar uzun ömürlü olduğu için, yıllarca kullanabilme imkânı vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir