Bariyerler

Rampalar

Birçok sektörde kullanılan rampalar yoğun olarak lojistik sektöründe taşıma aracının yükleme ve boşaltma bölgesi ile arasındaki yükselti farkını ideal seviye getiren sistemlerdir. Yükleme bölgesi ile aynı seviyeye gelme işleme rampa sayesinde mümkün hale gelmesidir. Kot farkına yok ederek zamandan tasarruf sağlayan rampa sistemleri farklı çalışma prensipleri ve farklı kapasitelere sahip olacak şekilde üretimleri yapılmaktadır. Katlanır ve taşınabilen rampalar özellikle engelli kişilerin hareket kabiliyetini artırmaktadır.

Taşınabilir rampalarda paslanmaz çelik veya alüminyum kullanıldığı için uzun ömürlü kullanım imkânı sunacaktır. Tek kullanıcının rahatlıkla kullanabileceği fonksiyonel özelliklere sahip rampalar ihtiyacı karşılayacak şekilde tasarlanmaktadır. Farklı alanlarda kullanılmak üzere makaslı platform, teleskopik rampa, hidrolik rampa, gömme rampa, menteşeli rampa, dik ve özel rampalar ihtiyaca binaen firmamız tarafından üretilmektedir.

Rampa Sistemleri Fiyatları

Firmamız bünyesinde lojistik sektöründe kullanılmak üzere üretilen rampalar Çelik profillerden oluşturularak üretilmektedir. Bu sayede yüksek dayanma gücü ve güvenli bir kullanım imkânı sunacaktır. Kaymaya karşı engelleyici yapısı güvenlik uyarı işaretleri rampa sistemleri fiyatları üzerinde belirleyici etki yapmaktadır.

Rampa sistemleri müşteri beklenti ve talepleri göz önünde bulundurularak firmamız tarafından özenle üretilmektedir. İhtiyaçlarınızın tam olarak karşılanabilmesi için özel rampa sistemleri yükleme boşaltma sorunlarınızı ortadan kaldırarak rahat bir çalışma ortamı sağlayacaktır. Üretim aşamasında müşterilerimizin fikirlerini dikkate alarak rampa sistemlerinin üretilmesinde bu hassasiyetlere uygun şekilde imalat yapmaktayız.

Hidrolik Rampa Sistemleri

Hidrolik rampa sistemlerinde yükseklik ayarı seyyar rampaların aksine mekanik olarak değil hidrolik güç ve hidrolik güç sistemleri kullanılarak üretilmektedir. Hidrolik rampa sistemleri 10 metre ile 15 metre arasında uzunluğa sahip olacak şekilde üretimler gerçekleştirmekteyiz. Hidrolik rampa sayesinde forkliftler rahatlık ve boşaltma ve yükleme işlemlerini yapmaktadır.

Hidrolik rampalarda uç kısmı araç dorsesine denk gelecek şekilde yerleştirilmektedir. Yüklü bir şekilde rampa üzerinde hareket eden forklift senkronize bir şekilde araç dorsesine geçerek herhangi bir sekme işlemine maruz kalmaz bu sayede konforlu bir yükleme sağlamaktadır.

Depo Rampa Sistemleri

Depolar çok fazla yükün sirkülasyon içerisinde bulunduğu yerlerdir. Depo rampa sistemleri düz, kapalı ve açık olmak üzere üç şekilde üretilmektedir. İhtiyaca göre uygun olan model ve yapıdaki depo rampaları firmamız tarafından üretimleri gerçekleştirilmektedir. Depo büyüklüğü, hava şartları, rampayı kullanacak araç büyüklüğü ve ağırlığı gibi faktörlere göre kullanılacak olan rampa sistemi de değişmektedir. Kapalı rampalar maliyet olarak depolarda kullanılan en yüksek rampalardır.

Kötü hava şartlarından etkilenmeden 4 mevsim kullanıma uygun hizmetin devamlılığını sağlayacaktır. Açık rampalar istiflenecek ürünlerin zeminden daha yüksek bir yere çıkarılmasını veya araca yükleme işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlamak için forkliftin hareket etmesini sağlayacaktır. Hareketli olması en büyük avantajlar arasında sayılır. Düz rampalar depo dış duvarının rampa ile birleştiği rampa çeşididir.

Otomatik Rampa Sistemleri

Yükleme rampaları yük ve eşyaların güvenli bir şekilde istifleme yükleme ve boşaltma işlemlerinin yapılmasına olanak sunmaktadır. Otomatik rampa sistemleri ürünlerin yükleme alanı ile araç arasında herhangi bir sorun oluşturmadan yükleme olanağı sağlamaktadır. Otomatik rampa sistemlerine uzaktan kumanda ile çalışabilecek ekipman entegre edilerek kolay kullanım imkânı sunmaktadır. Hidrolik güç ile çalışan otomatik rampa sistemleri kolay kullanım imkânı sunması ve sağlam malzemeden üretilmesini güvenli bir şekilde işlem yapma olanağı sunmaktadır.

Kullanılmadığında dik pozisyonuna alınabilecek özelliklerde de olan rampaların üretimleri firmamız tarafından yapılmaktadır. Elektrik sistemi ile çalışan otomatik rampa sistemleri tek tuşla hareket imkânı sunmaktadır. Beton üzerine kurulumu kolay, emniyetli kullanım imkânı sunması otomatik rampaların tercih edilme oranın yükseltmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir